Ja w mediach

Nadwaga u dzieci

Z danych Instytutu Żywności i Żywienia wynika, że 22% dzieci w wieku szkolnym w Polsce ma nadwagę. Liczba dzieci z nadwagą i wynikającymi z niej wszystkimi konsekwencjami zdrowotnymi rośnie lawinowo.

Czytaj więcej...

10 pytań do dietetyka. Dlaczego warto się do niego wybrać?

Chcesz zacząć zdrowo się odżywiać? Zmienić dietę, bo dotychczasowa źle wpływa na Twoje samopoczucie? A może po prostu złapałaś parę zbędnych kilogramów i chcesz się ich szybko pozbyć.

Czytaj więcej...

Jak się NIE odchudzać

Chcemy schudnąć, bo chcemy zadbać o zdrowie, a jeszcze częściej – bo się sobie nie podobamy. Niestety, zwykle początkowe, racjonalne podejście do odchudzania kończy się przedziwnymi dietami, nie zawsze skutecznymi i zdrowymi. Dlaczego tak się dzieje?

Czytaj więcej...

Błędy śniadaniowe

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. To jedna z prawd podstawowych, którą... nagminnie lekceważymy. O tym, dlaczego śniadanie jest takie ważne, jakie błędy popełniamy najczęściej oraz o kilku śniadaniowych faktach i mitach opowie Alina Olczak – psychodietetyczka z poradni Back to Shape.

Czytaj więcej...

Antyoksydanty - cenne związki dla organizmu

Kiedy w organizmie dochodzi do zaburzenia równowagi między procesami utleniającymi a działaniem związków przeciwutleniających istnieje ryzyko rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych. Jak temu zapobiegać?

Czytaj więcej...

Dieta dla dziecka po chorobie

Czas wzmożonych infekcji - jesienno-zimowy i wiosenny, nieuchronnie wiąże się z licznymi przeziębieniami i chorobami zwłaszcza u dzieci. Jak wspomagać ich organizm w walce z drobnoustrojami i w rekonwalescencji?

Czytaj więcej...

Dieta w niewydolności nerek

Szacuje się, że 4 miliony Polaków cierpi na przewlekłą niewydolność nerek. Te dane mogą być zaniżone, gdyż choroba często występuje w postaci utajonej. W procesie leczenia niezwykle istotna jest prawidłowa dieta. Kiedy pojawiają się problemy z nerkami i jak dieta może wspomóc chorego w powrocie do dobrego samopoczucia?

Czytaj więcej...
X

Formularz kontaktowy