Alina Olczak

O mnie

Nazywam się Alina Olczak. Jestem psychologiem i dyplomowanym dietetykiem. W mojej pracy łączę swoje doświadczenie psychologiczne z wiedzą żywieniową tworząc indywidualne programy dietetyczne dla osób, które chcą odzyskać kontrolę nad własnym ciałem. Założyłam poradnię: Back to Shape:  z myślą o osobach szukających rzetelnej pomocy w swoim planie powrotu do dobrej formy. Przez dobrą formę rozumiem prawidłową wagę, dobre samopoczucie, witalność i energię.  Swoją wiedzę wzbogaciłam o doświadczenia matki gotującej dla dwójki dzieci z różnorakimi kłopotami zdrowotnymi oraz wieloletnie samodzielne eksperymenty dietetyczne.   Dzielę się swoją wiedza, tym co wypracowałam sama, a także tym czego dowiedziałam się od ekspertów podczas mojej edukacji na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu i Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Proponowane przez mnie programy opieram na aktualnym stanie wiedzy naukowej oraz wytycznych towarzystw medycznych i psychologicznych.   Posiłki są proste w przygotowaniu i bazują na ogólnodostępnych produktach.

Dieta

Program dietetyczny to nie tylko lista posiłków ale także informacje co i jak jeść, jak radzić sobie z „pokusami” , co jeść podczas obiadów świątecznych, proszonych kolacji i hucznych zabaw. Na spotkaniach typu gotowanie czy zakupy szczegółowo opowiadam i pokazuję co kupować i jak gotować. Moi celem jest wygaszenie złych nawyków u klientów i nauka jak świadomie jeść. Jedzenie ma nam dawać energię do nauki, pracy i zabawy i być kolejnym sposobem radzenia sobie ze stresem w życiu. Dzięki jedzeniu żyjemy więc warto poświęcić mu uwagę by jego jakość i sposób w jaki spożywamy posiłki służyła naszemu zdrowiu i zadowoleniu.

Wyzwanie

Doskonale zdaję sobie sprawę z wszelkich wyzwań, jakie czekają na osobę, która pragnie zmienić trwale swój sposób odżywiania. Wspieram więc na każdym etapie  motywując do dalszej pracy. Nie oceniam a wskazuęe na pewne powtarzalne, szkodliwe schematy zachowań. Współpracując z klubami fitness zachęcam do wprowadzenia lub zwiększenia aktywności fizycznej. Dobra forma to nie tylko prawidłowa waga. To również sprawność fizyczna. Nie czekaj więc, ale wróć ze mną do właściwej, Twojej dobrej formy.

Wróć do dobrej formy

Partnerzy